Battersea (Harris Academy) Wednesday Results/Fixtures |
May 17 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Ace & The Swagmen (WHITE) | VaVaDoomed | Will Hall (Ace & The Swagmen (WHITE)) | |||
Atlético Gillespie | Tractor Boiz (ORANGE) | Matthew Taylor (Atlético Gillespie) | |||
Dumpsters | Sporting Green Boots | Tim Preece (Sporting Green Boots) | |||
Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Fat Frank's Army | Harrison Pinder (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
Bye - No fixture | Rail Sosobad | Bruno Gaisie (Rail Sosobad) | |||
May 24 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Dumpsters | Rail Sosobad | Alistair Taylor (Dumpsters) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Tractor Boiz (ORANGE) | JSB (Ace & The Swagmen (WHITE)) | |||
VaVaDoomed | Sporting Green Boots | Craig Roberts (Sporting Green Boots) | |||
Atlético Gillespie | Fat Frank's Army | Max Dialdas (Atlético Gillespie) | |||
Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Harris Academy All Stars | Bill Thrower (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
May 31 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Fat Frank's Army | Sporting Green Boots | Elton Tushar (Sporting Green Boots) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Dumpsters | Joel Baker (Dumpsters) | |||
Rail Sosobad | Tractor Boiz (ORANGE) | Ross Legg (Tractor Boiz (ORANGE)) | |||
Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Atlético Gillespie | Hugo Coleman (Atlético Gillespie) | |||
Harris Academy All Stars | VaVaDoomed | Lee Williams (Harris Academy All Stars) | |||
June 07 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Rail Sosobad | Atlético Gillespie | Max Dialdas (Atlético Gillespie) | |||
Sporting Green Boots | Tractor Boiz (ORANGE) | Carlos Sender (Sporting Green Boots) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Alex Sharp (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
Fat Frank's Army | VaVaDoomed | Dan Ridout (Fat Frank's Army) | |||
Harris Academy All Stars | Dumpsters | Felix Baker (Dumpsters) | |||
June 14 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Rail Sosobad | Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | ||||
Tractor Boiz (ORANGE) | VaVaDoomed | Charlie Hammon (Tractor Boiz (ORANGE)) | |||
Fat Frank's Army | Dumpsters | Dan Ridout (Fat Frank's Army) | |||
Sporting Green Boots | Atlético Gillespie | Craig Roberts (Sporting Green Boots) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Battersea Boys FC | JSB (Ace & The Swagmen (WHITE)) | |||
June 21 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
VaVaDoomed | Atlético Gillespie | Max Dialdas (Atlético Gillespie) | |||
Sporting Green Boots | Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Alex Sharp (Sporting Green Boots) | |||
Fat Frank's Army | Battersea Boys FC | Shane McNeill (Fat Frank's Army) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Rail Sosobad | Jake Atton (Rail Sosobad) | |||
Tractor Boiz (ORANGE) | Dumpsters | Dom Tomlin (Tractor Boiz (ORANGE)) | |||
June 28 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Fat Frank's Army | Tom Walker (Ace & The Swagmen (WHITE)) | |||
Atlético Gillespie | Dumpsters | Scott McKenzie (Dumpsters) | |||
Sporting Green Boots | Rail Sosobad | Noel Cain (Sporting Green Boots) | |||
Tractor Boiz (ORANGE) | Battersea Boys FC | Richard Walker (Tractor Boiz (ORANGE)) | |||
VaVaDoomed | Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Billy Thrower (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
July 05 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
VaVaDoomed | Rail Sosobad | Mungo MsNair (VaVaDoomed) | |||
Dumpsters | Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Carlos (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
Tractor Boiz (ORANGE) | Fat Frank's Army | Arron Jell (Fat Frank's Army) | |||
Atlético Gillespie | Battersea Boys FC | Michael Spencer (Battersea Boys FC) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Sporting Green Boots | Craig Roberts (Sporting Green Boots) | |||
July 12 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
Rail Sosobad | Fat Frank's Army | ||||
Battersea Boys FC | Sporting Green Boots | Shane McNeill (Battersea Boys FC) | |||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Atlético Gillespie | Max Dialdas (Atlético Gillespie) | |||
Dumpsters | VaVaDoomed | Felix Baker (Dumpsters) | |||
Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Tractor Boiz (ORANGE) | Nathan Mahlmeister (Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES)) | |||
July 19 | |||||
Battersea Wednesday 5-a-side | |||||
9th place play-off | |||||
Rail Sosobad | VaVaDoomed | ||||
Grand Final | |||||
Dynamo Pimlico (BLACK / RED STRIPES) | Sporting Green Boots | Sam Chapman (Sporting Green Boots) | |||
3rd place play-off | |||||
Atlético Gillespie | Dumpsters | Alex Whitehead (Atlético Gillespie) | |||
5th place play-off | |||||
Ace & The Swagmen (WHITE) | Fat Frank's Army | Tom Taylor (Ace & The Swagmen (WHITE)) | |||
7th place play-off | |||||
Battersea Boys FC | Tractor Boiz (ORANGE) | Shane McNeill (Battersea Boys FC) | |||